MERSİN KOKULU İLAÇLAMA

Haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde kokulu ilaçlama yapılmalı. Kokulu ilaçlama likit şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır. Mesela; Hamam böcekleri kapsüller halinde ürerler ve her bir kapsülde 35-40 adet yavru bulunur. Yılda 8-10 defa yumurtlarla dişi ergin hamam böcekleri öldükleri zaman bile yumurta bırakırlar. Bu sebeple haşereleri yoğun olduğu alanlarda etkili bir ilaçlamanın yapılması gerekmektedir.

Kokulu ilaçlamada kısa zaman içinde sonuç alınır. Bu ilaçlamada mekanınızı kısa bir süre terk etmeniz gerekmektedir. Bu ilaçlama sırasında ilaçlanan alanda bulunmayınız. İlaçlama bittikten birkaç saat sonra mekanınızı havalandırarak günlük yaşantınızı sürdürebilirsiniz. ( Yapmanız gerekenler için sıkca sorulan sorular bölümüne bakabilirsiniz...) Kokulu İlaç - Kokulu İlaçlama - Kokulu İlaçlama Nasıl Yapılır ? Kokulu ilaçlar ölmesi zor olan böcek için kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçlar sıvı ilaçlar olup su içerikli kullanılan ilaçlardır. Kokulu ilaçlar genellikle birkaç ilacın karışımından oluşur. Kokulu ilaçlar çok keskin kokusu olduğundan ve etkisinin yüksek olmasından dolayı her haşere için rahatlıkla uygulanabilir. Kokusuz ilaçlar ile ölmesi çok zor olan haşereler ( pire, tahta kurdu, tahtakurusu, akrep …vb) bu ilaçlar ile çok daha etkili mücadele edilir. Kokulu ilaçlama jel ve benzeri ilaçlar ile kokusuz ilaçların etki gösteremediği alanlarda kullanılır. Kokulu ilaçlama sırasında mutlaka ilaçlanan alan 6 saat terk edilmeli ve ilaçlama esnasında asla ilaçlar solunmamalı. Aksi takdirde insanı zehirliyebilir. Kokulu ilaçların yapıldığı ortamda kalan her ne canlı olursa olsun mutlaka ölür.

Bu canlı ister hayvan ister insan isterse haşere olsun fark etmez. Kokulu ilaçlama sonrası mutlaka ilaçlanan ortam 2 saat havalandırılmalı. Kokulu ortama maruz kalan insan direk açık havaya çıkartılmalı ve zaman kaybetmeden doktora başvurulmalı. Böcek ilaçlama yapan firmalar mutlaka sağlık bakanlığı bünyesinde olan firmalar olması gerekir. Ve ilaçlama yapan firmaların çalışan elamanlarının ilaçlama eğitimini almış olması gerekir. Böcek ilaçlama uygulaması için mutlaka tecrübeli ilaçlama firmasından yardım alınız. Kokulu ilaçlamalarda küçük çocuk ve bebek eşyaları mutlaka kontrol altına alınmalı , çocukların ve bebeklerin vücutları çok hassastır. Kokulu ilaçların asla gıda malzemesine bulaşmaması gerekir. Kokulu ilaçlar ile ilaçlama yapıldığı zaman evde evcil hayvanları dışarı çıkarmak gerekir. Kokulu İlaclama ile ilgili sıkca sorulan sorular ; Kokulu ilaçlar insan için zararlımıdır? Kokulu ilaçlar insan sağlığı için tehlikelidirler. Solunduğu zaman veya bu ilaçlar insanın gıdalarına bulaştığı zaman insanı zehirler ve hatta insanı öldürebilir.

Kokulu ilaçlar hangi durumda kullanılır? Kokulu ilaçlar, ölmesi zor olan haşereleri ilaçlamada kullanılır. Builaçlama haşere görüldüğü anda ve istenilen zaman yapılır. İlaçlama firması olarak haftanın 7/24 ilaçlama konusunda hizmet vermekteyiz. Kokulu ilaçlamada yapılırken evimizi terk etmeli miyiz? Kokulu ilaçlama sırasında evler ve iş yerleri minimum 4 saat kadar kapalı olması gerekir ve kokulu ilaçlama sonrası 1 - 2 saat kadar ilaçlanan mekanlar havalandırılmalı. Kokulu ilaçlar nasıl kullanılır?

Kokulu ilaçlar su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Kokulu ilaçlamayı şirket olarak son sistem alet ve edevatla yapmaktayız. Kokulu ilaçlamahaşere gurubunun görüldüğü tüm alanlara uygulanır.

Kokulu ilacı her zaman kullanmak doğrumudur? Kokulu ilaçlar ölmesi zor olan haşereler için kullanıldığında dolayı her zaman kullanmak doğru değildir. Kokusuz ilaçlar ve jel ilaçların etkisiz olduğu durumlarda devreye sokulmalıdır. Kokulu ilaçlar insanlara zararlımı? Kokulu ilaç ile yapılan böcek ilaçlama ortamında kalan canlı ne olursa olsun ölür. Kesinlikle ilaçlama esnasında evdeki evcil hayvanları dışarı almak gerekir.

Bize Yazınız

Her Türlü İstek ve ?ikayetlerinizi Bize İletiniz*

Referanslar

X
ÇEREZ AYDINLATMA METNİ

Çerez politikamızı incelemek için tıklayınız